Бібліотека-філіал №19 (вул.Будьонного,17), що знаходиться на ж/м Західний організувала виставку вернісаж "Петриківський дивоцвіт".
Далеко за межами Дніпропетровщини знане мистецтво народних майстрів села Петриківка. Петриківський розпис - українське декоративно-орнаментальне малярство - живе мистецтво, яке продовжує користуватися народною любов'ю та активно розвивається. В грудні 2013р. ЮНЕСКО оголосила петриківський розпис нематеріальною культурною спадщиною людства.
А серед багатьох петриківських легенд, котрі з покоління в покоління передаються в селі, найромантичнішою і найдраматичнішою є легенда про місцеву вишню, котра зображена на малюнках майстрів. Жили колись тут закохані Оксана і Ярема. Та напав на Петриківку ворог, і вони разом із земляками стали на захист свого села. В жорстокому бою з напасниками обоє загинули. Поховали їх в одній могилі, на якій посадили вишню-дичку. Наступного року зацвіла та вишня невідомим раніше в селі рясноцвітом, а ягоди вродили рясно-рясно і напрочуд солодкі. Так і стала петриківська вишня, за якою їдуть з усіх країв, символом вірності і любові. І немає сьогодні в Петриківці двору, де б вона не росла...
На нашій виставці в бібліотеці представлені книги, статті з періодики, листівки, ужиткові предмети. Але справжньою окрасою виставки стали малюнки юної художниці Злати Дмитренко, яка захоплюється петриківським розписом.
Комментариев нет:
Отправить комментарий